استخر هوشمند

استخر هوشمند چیست

این روز ها همه چیز در حال هوشمند شدن است،حتی استخر ها.در این مقاله گریزی خواهیم داشت بر استخرهای هوشمند.

 

استخر هوشمند چیست؟

 

یک استخر هوشمند دقیقاً مانند یک خانه هوشمند است. فناوری های نوین و نوآوری ها در صنعت استخر شنا ، این امکان را فراهم آورده است تا تجهیزاتو سیستم های مربوط به استخر شنا بیش از گذشته اتوماتیک شوند. این امر به شما امکان می دهد تا زمان کمتری را برای تعمیر و نگهداری استخر خود صرف کنید بیشتر از آن لذت ببرید.
یک استخر هوشمند می تواند خود را نور و گرمایش خود را تنظیم و حتی آب خود را تصفیه و گندزدایی کند و این کار با لمس یک دکمه روی گوشی هوشمند ، تبلت یا رایانه شخصی شما قابل انجام است. این یک راه حل بسیار راحت است که استخر شما را برای آینده مناسب می کند

مزایای استخرهای هوشمند چیست؟

استخرهای هوشمند چندین مزیت مهم نسبت به استخرهای سنتی دارند:

راه اندازی آسان

تعمیر و نگهداری استخر پیچیده است. موارد بسیاری از جمله تصفیه، روشنایی، گرمایش استخر و اطمینان از اینکه آب حاوی میزان مناسب گندزدا برای حفظ امنیت و سلامت آن می باشد، باید مورد توجه قرار گیرد. فن آوری هوشمند می تواند همه این فرایندها را بسیار آسان کند. سیستم های استخر شما از طریق برنامه¬ای در گوشی هوشمند یا تبلت شما قابل کنترل هستند، بنابراین همه آنها در یک جا به راحتی قابل دسترسی بوده و می توانید آنها را با لمس یک دکمه کنترل کنید. این بدان معناست که نیازی به مراقبت از تجهیزات به صورت دستی، یا حتی نیازی به برنامه قبلی در مورد سیستم های استخر خود نخواهید داشت.
یک استخر هوشمند را می توان از هر مکانی از طریق اپلیکیشن، مدیریت کرد؛ بنابراین می توانید هنگامی که سر کار هستید استخر خود را تنظیم کنید تا هنگام ورود به خانه، آماده استفاده باشد.

صرفه جویی در وقت

تعمیر و نگهداری استخر به صورت سنتی زمان بر و دشوار است. اما یک استخر هوشمند بسیاری از وقت گیرترین کارهای تعمیر و نگهداری را به خودی خود انجام می دهد و باعث صرفه جویی در وقت و انجام این قبیل کارهای پر زحمت می شود.

صرفه جویی در هزینه

بسیاری از صاحبان استخر تصور می کنند که ارتقاء استخرشان به استخر هوشمند بسیار هزینه بر است. با این حال، با رشد تکنولوژی و فن آوری ، سیستم های استخر هوشمند به صورت قابل توجهی مقرون به صرفه می باشند. یک سیستم استخر هوشمند همچنین می تواند به شما کمک کند تا با مصرف انرژی کمتر، هزینه های مربوطه را کاهش دهید. جدیدترین سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که نسبت به مدل قبلی خود از بازده انرژی بالاتری دارند. علاوه بر این، از آنجا که راه اندازی و کنترل یک استخر هوشمند از هر مکانی با استفاده از گوشی شما امکان پذیر است، در صورتی که فراموش کرده باشید، می توانید چراغ ها یا سایر سیستم های استخر خود را از راه دور خاموش یا تنظیم کنید. این کار نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه می شود، بلکه دوستدار محیط زیست نیز می باشد.

افزایش ارزش و قیمت خانه

استخر هوشمند افزایش ارزش ملک شما را تضمین می کند، چرا که خدمات بسیاری را برای مالک استخر به صورت سریع تر، ساده تر و ارزان تر ارائه می دهد.

 

 

استخر هوشمند

کدامیک از بخش های استخر شنای شما می توانند اتوماتیک و هوشمند شوند؟

راه حل های بیشماری برای هوشمند سازی استخر شنا با جدیدترین فناوری وجود دارد. در اینجا چهار بخش اصلی وجود دارد که در آنها، فناوری هوشمند سازی می تواند تفاوت واقعی در استخر شما ایجاد کند:

سیستم کنترل استخر

یک سیستم کنترل از راه دور استخر می تواند تمام موارد هوشمند شده¬ی استخر شما را کنترل کند و این امکان را به شما می دهد تا تجهیزات استخر خود را مدیریت کرده و تنظیمات را با لمس یک دکمه تغییر دهید.
این سیستم می تواند از طریق برنامه ای در گوشی هوشمند یا تبلت شما یا به صورت یک نرم افزار و یا یک کنترل پنل مبتنی بر وب در رایانه شخصی شما مدیریت شود. هم چنین، می توان آن را با سایرتکنولوژی های مربوط به خانه¬های هوشمند، مانند Google Home یا Amazon Echo همگام سازی کرد.
سیستم های کنترل از راه دور استخر به گونه ای طراحی شده اند که مدیریت امور مختلف تمیز کردن و نگهداری استخر هوشمند شما بسیار ساده تر می شوند و تا حد زیادی باعث کاهش زمان و تلاش مورد نیاز برای شما می¬شود.

پمپ اتوماتیک استخر

برای اینکه استخر شما به طور مؤثر کار کند، ضروری است که گردش آب استخر به درستی انجام شود. این عمل باعث می شود که دمای آب در سرتاسر استخر ثابت و در حد مطلوب باقی بماند، بنابراین برای شنا کردن مناسب باشد. همچنین آب را سالم و بهداشتی نگه می دارد و باعث می شود که جلبک ها و باکتری ها در استخر شما به سختی رشد کنند.
برخی از صاحبان استخر با پمپ های قدیمی تمایلی به کارکرد طولانی مدت پمپ ها برای دستیابی به بازدهی مورد نظر ندارند. این امر به این دلیل است که این پمپ ها انرژی زیادی بین 1600 تا 2000 وات مصرف می¬کنند. این نه تنها برای محیط زیست بد است، بلکه هزینه زیادی نیز به همراه دارد.
به همین دلیل نصب پمپ خودکار مدرن، منطقی و معقول به نظر می رسد. این پمپ نسبت به پمپهای قدیمی متداول تا 85 درصد انرژی کمتری مصرف می کند، بنابراین استفاده از آن بسیار ایمن تر و ارزان تر است. پمپهای استخر هوشمند با بالاترین کیفیت می توانند 24 ساعت شبانه روز را کار کنند. اگر به هر دلیلی می خواهید آن را خاموش کنید، این کار را می توانید به راحتی با استفاده از گوشی خود از راه دورانجام دهید.

کلرزن نمکی هوشمند

بخش مهمی از ایمن و سالم نگه داشتن استخر شنا، اطمینان از حفظ مقدار مناسب کلر یا دیگر ماده گندزدا در آب است. این فرایند غالبا وقت گیر است و شامل اندازه¬گیری مقدار pH و نیز اطمینان از تعادل کلر در آب می¬باشد. یک کلرزن نمکی هوشمند می تواند سطح pH آب استخر شما را آزمایش کند و دقیقا مقدار مناسب کلر را در آب استخر تزریق کرده و آن را ثابت و ایمن نگه دارد. کلرزن نمکی هوشمند را می توان از راه دور از طریق گوشی کنترل کرد و تنظیمات آن را می توانید متناسب با نیاز خود انجام دهید. این مسئله باعث می شود که به طور مرتب بتوانید میزان کلر موجود در استخر را کنترل کنید و استخری تمیز و سالم داشته باشید.

سیستم خود تمیز کننده استخر

تمیز کردن استخر کاری وقت گیر است و با مقادیر زیادی مواد شیمیایی ناملایم و زننده را سر وکار دارد. سیستم هوشمند تمیز کردن استخر این مشکلات را برطرف می کند. این سیستم اتوماتیک است و به طور مستقیم در کف استخر شما ساخته می شود. این سیستم شامل نازل هایی است که در صورت عدم استفاده، دیده نخواهند شد. در این سیستم آب با فشار از کف استخر خارج می شود و آشغال ها را به سمت تخلیه استخر هدایت می کند. با تمیز کردن استخر از پایین به بالا ، این اطمینان حاصل می گردد که تمام قسمت¬های استخر تمیز می شود. سیستم های قدیمی تمیز کننده استخر نمی توانند به این هدف دست یابند، چرا که آنها فقط یک سوم آب بالای استخر را سیرکوله می کنند. این کار باعث می شود که در زیر این سطح باکتری ها و جلبک ها راحت تر رشد کنند و استخر شما دیگر محیطی امن برای شنا نباشد.

این تنها مزیت سیستم تمیز کننده اتوماتیک استخر هوشمند نیست. از آنجا که آب را بسیار کارآمدتر به گردش در می آورد، از انرژی کمتری استفاده می کند و میزان مواد شیمیایی مورد نیاز برای تمیز کردن استخر را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد. در نتیجه این امر باعث می شود تا هزینه های استخر شما کاهش یابد، و از نظر زیست محیطی بهتر و نیز برای شناگران ایمن تر و سالم تر باشد. علاوه بر این ، استخر هوشمند شما به هیچ وجه به نظافت دستی احتیاج نخواهد داشت.

این نرم افزار باید بسیار کاربر پسند باشد و این امکان را برای شما فراهم کند که اگر طرفدار کار با تکنولوژی نیستید، از آن به راحتی استفاده کنید. علاوه بر این، باید به روزرسانی های منظم و رایگان ارائه دهد و به راحتی قابل نصب باشد تا سیستم استخر هوشمند شما همانگونه که باید، عملکرد خود را حفظ کند و تضمین کند که همچنان در آینده به درستی برای شما کار خواهد کرد.

, , ,

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست